Eredményeink 2020/2021

 

Etter Laura 5.a osztályos tanulónk az
Országos Jeney Zoltán Fuvolaversenyen VI. helyezést ért el.

Gratulálunk neki!!

 

Magyar feltalálók, tudósok és felfedezők
című országos verseny eredménye

A Föld napja

Kerületi Vers- és prózaíró verseny(felső)
(
A névre kattintva megtekinthetőek a díjazott alkotások) 

 Kerületi Kazinczy-verseny 7-8. évfolyam

2020/2021-es Kerületi Vers- és Prózaíró verseny
(A névre kattintva megtekinthető a díjazott alkotás)

Idén is részt vettünk a
Hevesy György kémia versenyen

Hagyomány – Hűség – Korona

Bolyai matematika csapatverseny

Bolyai anyanyelvi csapatverseny(országos)

Segítsd az Iskoládat! vetélkedő

Pallasz Athéne - díjasaink

Halley - díjasaink

Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny

 

Magyar feltalálók, tudósok és felfedezők
című országos verseny eredménye

A 7.a osztályos tanulók „Szuper négyes” csapata:

Etter Szonja, Kis Panna, Lula  Lelle, Szabó Júlia, Szabó Petr


 

akik intenzív és hosszú felkészülés után

A MAGYAR FELTALÁLOK, TUDÓSOK ÉS FELFEDEZŐK
CÍMŰ
ORSZÁGOS VERSENYEN

VI.

helyezést értek el.

A járványhelyzet ellenére, a digitális munkarendben is lelkiismeretesen készültek a döntőre.

A verseny két fordulója során szélesedett a gyerekek látóköre,
általános műveltsége, és rengeteg érdekes ismerettel gazdagodtak.

Felkészítő tanárok: Horváth Tímea és Pohl Barbara

Gratulálunk a szép eredményhez!

A Föld napja
 

A Föld napja alkalmából idén is megrendezésre került az
1-2. osztályosok kerületi játékos környezetvédelmi vetélkedője. 
A kis tanulóink, otthoni felkészülés után online méretették
meg tudásukat itt, az iskolában.

Nagyon büszkék vagyunk rájuk, hogy a nehézségek ellenére
is sikerült II. helyezést elérniük. Gratulálunk nekik.

1.a Füredi-Szabó Enikő

1.b Juhász Barnabás

2.a Greguss Bende

2.b Simon Botond

Kerületi Vers- és prózaíró verseny 
(
A névre kattintva megtekinthetőek a díjazott alkotások)

5-6. évfolyam vers kategóriában Nyers Marcell (5.a) I. hely

5-6. évfolyam próza kategóriában Kókai Dóra (6.a) I. hely

7-8. évfolyam próza kategóriában Etter Szonja (7.a) II. és III.

         Gratulálunk!

 Kerületi Kazinczy-verseny 7-8. évfolyam

Etter Szonja (7.a) II. helyezést ért el
Gratulálunk !

2020/2021-es Kerületi Vers- és
Prózaíró versen
y
(A névre kattintva megtekinthető a díjazott alkotás)

 Nyers Roland a 3.A osztályból II.helyezést ért el,
3-4. évfolyam versírás kategóriában.

Gratulálunk !

 

Idén is részt vettünk a
Hevesy György kémia versenye
n.


Iskolánkat két  7. osztályos tanuló képviselte
nagyon szép eredményekkel.

A 7. b osztályból 

KISS DÁNIEL  1. helyezést ért el és egyben kivívta,
hogy részt vehessen a verseny budapesti döntőjén.

A 7.a osztályból:

SZABÓ PETRA 2. helyezést ért el.

Szép eredményeikhez szívből gratulálunk!

 

 Hagyomány – Hűség – Korona

Nagy lelkesedéssel jelentkeztünk és vettünk részt a
Szent Korona Általános Iskola által rendezett kerületi,
kétfordulós versenyen, melyen a hetedik évfolyamosaink az előkelő
első helyet szerezték meg.

A verseny apropóját az iskola fennállásának 110. évfordulója adta.

Az első fordulóban a gyerekek egy kisfilmet készítettek
a korona kalandos történetéről, és a kézügyességük
igénybevételével megjelenítették
a Szent Koronát.

A mi csapatunk egy 3D makettet készített.

A második fordulóban az elméleti tudásukat tehették próbára.

A csapatunk tagjai voltak:

Dávid Kornél, Eichenwalder Ádám, Szabó Julia, Mázás András,
Kilián Miklós, Kiss Dániel

Felkészítő tanárok:

Pohl Barbara, Horváth Tímea

Bolyai matematika csapatverseny

Idén is részt vettünk a Bolyai matematika csapatverseny területi fordulóján
kicsit a megszokottól eltérő módon on-line formában.

Az egyedi szervezés ellenére iskolánk csapatai szépen szerepeltek és
igazán sok jó eredményt hoztak el.

A szép eredményekhez szívből gratulálunk!

A 6.a osztályos csapat 10.helyezést ért el.

A "Matekológus" csapat tagjai:
Boda Vince, Gyárfás Bálint, Kovács Botond és Nagy Ádám

A 8.b osztályos csapat 9.helyezést ért el.

A "Bések" csapat tagjai:
Shaffer Dézi Lilla ,Tajcs Soma, Baráth Gergő és Lászlóffy Bulcsu

A 8.a osztályos csapat pedig 7. helyezést ért el.

A "Bajnokok" csapat tagjai:
Szi Viktória, Kurucz Írisz ,Körmöndi Tamás és Keszthelyi Balázs

Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny(országos)

2020. december 5-én (szombaton) zajlott le a Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny
országos döntője, amin a 4.a osztályos csapat – az Okos gombák –
IV. helyezést
ért el!

A csapat tagjai:
Káplár Alen, Keglovics Panka, Koller Tamás és Nagy-Alberti Noel

Felkészítő: Nagy Istvánné

Gratulálunk a csapatnak a szép eredményhez!

Segítsd az Iskoládat!

 Az idei évben is nagyon nagy izgalommal vártuk a
Segítsd az Iskoládat! Egyesület által szervezett történelmi vetélkedőt.   

Az első fordulóban egy időutazáson vehettünk részt Zrínyi Miklós
születésének 100. évfordulója kapcsán.

A történelmi kérdések mellett a szervezők igazán változatos,
sokszor meglepő feladatokkal tették felejthetetlenné a versenyt,
mely a jelenlegi járványhelyzetre való tekintettel
online formában zajlott.

Csapatunk nagy küzdelem után a második helyet szerezte meg.

Gratulálunk a résztvevő 8.a osztályos tanulóknak:
Babis Csengének, Gál Olivérnek, Körmöndi Tamásnak és Szi Viktóriának.
Felkészítő tanáraik: Pohl Barbara és Horváth Tímea.

A jutalmul kapott összeget a diákok és a tanárok eredményesebb
munkájának segítésére, technikai eszközökre fordítottuk.

 

Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny

2020. november 6-án részt vettünk a Bolyai Anyanyelvi csapatverseny
területi fordulóján, amit ebben az évben online rendeztek.

Tanulóink szép eredményeket értek el:

„Okos gombák”     I. helyezés

         A csapat tagjai:      
Keglovics Panka, Káplár Alen, Koller Tamás, Nagy
Alberti Noel 4. a osztály
                                       
        felkészítő tanár: Nagy Istvánné

Körzeti forduló III. helyezettjei 7. évfolyamon:
Etter Szonja, Kis Panna, Lula Lelle Bíbora, Szabó Petra

Körzeti forduló IV. helyezettjei 6. évfolyamon:
Albók Fruzsina, Kókai Dóra, Kovács Botond, Szabó Sarolta

 

 

Eredményeink 2019/2020

 

 

 

Történelem versenyeredmények

KossuThalesz matematika verseny

Részt vettünk a Hevesy György kémia versenyen

 Kerületi vers- és prózaíró verseny

Kerületi angol tanulmányi verseny

Versmondó verseny iskolai forduló

Bolyai Természettudományi Csapatverseny

Teleki Pál Földrajzverseny

Herman Ottó Biológia Verseny

A vers és prózaíró verseny eredményes tanulói

Mese-akadályverseny

Mesemondó verseny

 

2019/2020-as tanévben elért versenyeredmények történelem tantárgyból

 

ORSZÁGOS TÖRTÉNELMI VERSENY 7-8. fővárosi fordulón:

Körmöndi Tamás 7.a osztályos tanuló 7. helyezést ért el.

Kiss Laura 8.a osztályos tanuló 11. helyezést ért el.

A Horváth Mihály Tehetséggondozó és Múzeumbarát Történelem Versenyen:

Mázás András 6.b osztályos tanuló pályamunkájával II. helyezést ért el.

Gratulálunk a fővárosi versenyeken elért sikerekhez!

Pohl Barbara

felkészítő tanár

 

KossuThalesz matematika verseny

Idén is a szokásunkhoz híven nagy létszámú csapattal vettünk részt a
Kossuth Iskolában megrendezésre került KossuThalesz matematika versenyen.

Az eredményeink idén is nagyon szépek:

5. osztály:

Gyárfás Bálint      5. helyezett

6.osztály:

Szűts Zaránd         2. helyezett
Vu Quangh Minh  3. helyezett
Szabados Luca      6. helyezett
Kiss Liliána           8. helyezett

8. osztály:

Csónaki Bence     9.helyezett
Ádám Erik Dominik  10. helyezett lett

Eredményükhöz szívből gratulálunk!

 

 

Részt vettünk a Hevesy György kémia versenyen

Idén is részt vettünk a Hevesy György kémia versenyen immár kibővült csapattal.
Ebben az évben lelkes 8. osztályosaink is elindultak még a felvételi mellett is.
Ráadásul szeptember óta készültek rá. 

Nagy-nagy dicséretet érdemelnek ezért ők külön, ugyanúgy , ahogy
az utolsó pillanatban csatlakozó 7. osztályosok is.

Eredményeink:

  7.osztály:

     Körmöndi Tamás  1.helyezett

     Gál Olivér    3.helyezett

  8.osztály:

     Radácsy Gergő  2.helyezett

     Auer Máté  3.helyezett

     Fazekas Zsófia  5.helyezett  lett.

Szép eredményeikhez és kitartó felkészülésükhöz gratulálunk!

 

Kerületi vers- és prózaíró verseny

A kerületi vers- és prózaíró versenyen diákjaink ismét szép eredményeket értek el:

- 5-6. évfolyam versírás kategóriában Kis Panna (6.a)
          Jön a tavasz
című verse II. helyezést ért el.

- 5-6. évfolyam prózaírás kategóriában Etter Szonja (6.a)
          Pihe
című írásával I. helyen végzett.

- 7-8. évfolyam prózaírás kategóriában Babis Csenge (7.a)
           '88 című művével III. helyezést ért el.

Mind a három tanulónknak gratulálunk!

 

Kerületi angol tanulmányi verseny

Februárban rendezték kerületünkben az angol nyelvi versenyt,
alap-és emelt szintű kategóriákban.

Iskolán tanulói szép eredményeket értek el:

8. évfolyamon emelt szinten FAZEKAS ZSÓFIA II. helyezés

7. évfolyamon alap szinten HORVÁTH JÁNOS és TÓTH HENRIETTA holtversenyben V. helyezés

7. évfolyamon emelt szinten KÖRMÖNDI TAMÁS VI. helyezés

5. évfolyamon emelt szinten SZABÓ SAROLTA VII. helyezés

 Gratulálunk nekik!

Versmondó verseny iskolai forduló

2020 február 17-én rendeztük meg a felső tagozat versmondó versenyét.

„A vers az, amit mondani kell.” Kányádi Sándor szavainak útmutatása alapján
a zsűri szebbnél szebb verseket hallhatott tehetséges diákjaink előadásában.

Díjazottak:

5-6. osztály:

I.                Etter Szonja (6.a)

II.             Kovács Botond (5.a)

III.           Kis Panna (6.a) és Ősi Levente (5.b)

7-8. osztály:

I.                Tihanyi Tamás (8.b)

II.             Kovács Réka (7.a)

III.           Orbán Mátyás, Szántó Csaba (8.a)

A „Lila” kerületi szavalóversenyen elért eredmények:

Kis Panna (6.a) - 2. hely

Kovács Réka (7.a) - 3. hely

résztvevők

díjazott 5 - 6 

 

díjazott 7 - 8

 

A vers és prózaíró verseny eredményes tanulói

 

1-2. évfolyam vers- és prózaírás

 

Helyezés

Név

Osztály

Mű címe

I.

Nagy Nimród

2.b

A dinó, aki sosem látott havat

II.

Ördögh Liza Natália

2.b

A kiskutya

III.

Szepes Liza

2.b

A kis folt

 3-4. évfolyam versírás

Helyezés

Név

Osztály

Mű címe

I.

Csuka Szófia

3.a

Az én teám

 3-4. évfolyam prózaírás

Helyezés

Név

Osztály

Mű címe

II.

Kókai András

3.a

A cicánk

 Gratulálunk a helyezetteknek!

 

 

 

Mese-akadályverseny

Izgatottan készültünk az idei Meseakadály-versenyre, melynek témája, a gyerekek és felnőttek által is méltán kedvelt Micimackó volt.

A gyerekek lelkiismeretesen készültek, gyakoroltak a versenyre.

A megmérettetésen pedig nem csak tudásukkal vívták ki az első helyet, hanem magatartásukkal, csapatmunkájukkal is.

Mesemondó verseny

November 29-én került megrendezésre a „Hol volt, hol nem volt…” Kerületi Mesemondó Verseny, ahol iskolánkból az 1-2. évfolyam tanuló közül László Kamilla (1.b osztályos) tanuló, a 3-4. évfolyamról pedig Káplár Alen (3. a osztályos) tanuló képviselte iskolánkat.

 A 17 nevező közül Kamilla 15. mesemondóként, Alen pedig utolsóként mondta el meséjét.

Hatalmas izgalom előzte meg szereplésüket, s minden iskola tanulója eredményesen szerepelt.

Alen a kerületi III. helyezést érte el.