Eredményeink 2016/17

 

 

Eredményeink 2017/2018

 

Kerületi angol nyelvi verseny

Bolyai Természettudományi Csapatverseny

Kerületi szavalóverseny

Házi szavalóverseny - felső tagozat

                                                         - alsó tagozat

Herman Ottó biológia verseny

Teleki Pál Földrajzverseny

Bolyai anyanyelvi csapatverseny

Simonyi Zsigmond helyesírási verseny

Bolyai matematika verseny

Kerületi meseakadály verseny

Kerületi mesemondó verseny

Kerületi népdaléneklési verseny

 

 

 

Kerületi angol nyelvi verseny eredménye

Iskolánk diákjai kimagaslóan jó eredményt értek el a február 27-én megrendezett kerületi angol nyelvi tanulmányi versenyen.  Valamennyi diákunk bekerült a legeredményesebb tíz versenyző közé.

4. és 5. évfolyam:

   Körmöndi Tamás       5. a       I. helyezés (emelt szint)
    Kun-Szabó Kíra           5. a       IV. helyezés (emelt szint)
    Tóth Balázs                  4. b       VIII. helyezés (alap szint)
 Bagaméry Zaránd      4. b        X. helyezés (alap szint)

7. évfolyam

Dudás Milán              7. b        V. helyezés (alap szint)
 Boldizsár Norbert       7. b        VII. helyezés (alap szint)
 Lakics Gergő               7. a        V. helyezés (emelt szint)
  Oszlánczi Zoltán        7. a         X. helyezés (emelt szint)

Gratulálunk!

Bolyai Természettudományi Csapatverseny

Február 9-én rendezték meg a Bolyai Természettudományi Csapatverseny körzeti fordulóját. Iskolánk 8 csapatot indított a versenyen 3-8. osztályos mezőnyben.  A gyerekek nagyon lelkesen vetették bele magukat a természettudományok rejtelmeibe.  Az eredményeink kimagaslóak:

I.    helyezést ért el 45 csapatból a Moszatkák csapata:
Négyesi Luca, Auer Máté, Bogárdi Benedek, Kiss Laura 6. évfolyamos tanulók

I.    helyezést ért el 19 csapatból a Zöld Ingesek csapata:
Endrődi Bálint, Lakics Gergő, Tóth Martin, Juhász Gergely 7. évfolyamos tanulók

Mindkét csapatunk továbbjutott az országos döntőbe.

Gratulálunk nekik a szép eredményhez!

II.  helyezést ért el  19 csapatból a MaLeTeVéKö csapata, tagjai:
 Petrényi György, Kerezsi Koppány, Vu Viet Hung, Agárdi Bendegúz 7. évfolyamos tanulók

V. helyezést ért el 45 csapatból a Környezetvédők csapata, tagjai:
 Balog Rudolf, Menyhárd Zsófia, Agárdi Rozi, Kalocsai Tímea 6. évfolyamos tanulók

VIII. helyezést ért el 58 csapatból a Kecskebékák csapata, tagjai:
 Gál Olivér, Kun-Szabó Kira, Körmöndi Tamás, Orgovány Richárd 5. évfolyamos tanulók.

VII. helyezést ért el 16 csapatból a Vörös Rókák csapata, tagjai:
Kiss Gréta, Szabó Sarolta, Kasnya Katrin, Óvári Dániel 3. évfolyamos tanulók

Szép eredményeket értek el további csapataink is:

XIII. helyezést ért el a Zöld Kaméleonok csapata, tagjai:
Lik Zorka, Tell Boglárka, Karácsonyi Patrícia, Jakab Gergő

IX. helyezést ért el a Természetvédők csapata, tagjai:
Bagaméry Zaránd, Kiss Panna, Szabó Petra, Papp Gréta

 

Gratulálunk a nagyon szép eredményekhez!

Kerületi szavalóversenyek

Február 21-én a László Gyula iskolában megrendezett versenyen 5-6. évfolyamosaink szép eredményt értek el.

Orbán Mátyás 6. a osztályos tanuló II. helyezést,
Tihanyi Tamás
6. b osztályos tanuló pedig III. helyezést ért el.

Február 26-án a Károly Róbert iskolában megrendezett versenyen alsósok és felsősök is részt vettek.

Vers kategóriában:

Kocsis Jázmin 2. b II. helyezés

Kovács Dés 4. b II. helyezés

Tihanyi Tamás 6. b I. helyezés

Orbán Mátyás 6. a III. helyezés

Próza kategóriában:

Gál Olivér 5. a I. helyezés

Gratulálunk a szép helyezésekhez!

Iskolai szavalóverseny - alsó tagozat

Február 21-én rendeztük meg az alsó tagozatosok versenyét.

1-2. évfolyam

Kocsis Jázmin 2. b I. helyezés
Unyi Zsolt 2. a II. helyezés
Keszthelyi Róza 1. a III. helyezés

3-4. évfolyam

Kovács Dés 4. b I. helyezés
Endrődi Noémi 4. a II. helyezés
Unyi Flóra 4. b III. helyezés

Gratulálunk!


 

Iskolai szavalóverseny - felső tagozat

Február 13-án megrendezett házi szavalóversenyen elért eredmények:

5-6. évfolyam I. Tihanyi Tamás 6. b
                      II. Orbán Mátyás 6. a
                 III. Gál Olivér 5. a

7-8. évfolyam I. Kubánda Maja 7. a
                       II. Endrődi Bálint 7. a
                     III. Timár Eszter 8. a

Gratulálunk!

Herman Ottó Biológia Verseny

Február 7-én került megrendezésre a Herman Ottó Biológia Verseny kerületi fordulója, ahol nagyon szép eredményt értünk el.

7. évfolyamon II. helyezést ért el Endrődi Bálint 7.a osztályos tanulónk. 
Ezzel a kimagasló eredménnyel továbbjutott a fővárosi fordulóba.

Gratulálunk neki és további sok sikert kívánunk a fővárosi fordulóhoz.

Teleki Pál Földrajzverseny

Január 25-én került megrendezésre a Teleki Pál Földrajzverseny kerületi fordulója. Iskolánk mindkét tanulója kimagaslóan teljesített:  



Juhász Gergely 7. b osztályos tanuló kerületi I. helyezést,
Lakics Gergő 7.a osztályos tanuló pedig kerületi II. helyezést ért el.

Ők ketten képviselik kerületünket az áprilisban megrendezésre kerülő fővárosi fordulóban. Gratulálunk nekik ehhez a nagyon szép eredményhez és további sok sikert kívánunk a fővárosi fordulóhoz.

Bolyai matematika csapatverseny

A matematika kerületi versenyen 7. évfolyamos csapatunk IX. helyezést ért el.
A "Matekelitek" csapat tagjai: Endrődi Bálint, Kerezsi Lóránd Koppány, Lakics Gergő és Vu Viet Hung 7. a osztályos tanulók.

Gratulálunk!

 

Simonyi Zsigmond helyesírási verseny

A XV. kerületi helyesírási versenyben iskolánk két tanulója nagyon szép helyezést ért el.

Körmöndi Tamás 5. a I. helyezés

Juhász Gergely 7. b II. helyezés

Gratulálunk!

 

Bolyai anyanyelvi csapatverseny

6. évfolyamos csapatunk - "Szenzációs négyes" - 69 csapatból XII. helyezést ért el.
A csapat tagjai: Auer Máté, Barcsik Hanna, Négyesi Luca és Radácsi Gergő 6. a osztályos tanulók.

5. évfolyamos csapatunk - "Észkarikák" - 79 csapatból XXXII. helyezést ért el.
A csapat tagjai: Körmöndi Tamás, Kun-Szabó Kíra, Sándor Vivien és Szalai Lilla 5. a osztályos tanulók.

Gratulálunk!

Kerületi meseakadály verseny

November 23-án 1. és 2. évfolyamosok kis csapata - az Aprókák, meseakadály versenyen vettek részt a Pestújhelyi iskolában, melyen a mesékről szerzett ismereteiket kellett bizonyítaniuk.

II. helyezést értek el
A csapat tagjai: Keszthelyi Róza, Káplár Alen 1.a, Günser Csenge, Nagy Patrik 1.b, Bánhegyi Dorka, Héthelyi Ábel 2.a
és Kocsis Jázmin, Csónaki Marcell 2.b
osztályos tanulók.

Gratulálunk!

 

Kerületi mesemondó verseny

 November 22-én 2. évfolyamos tanulóink mesemondó versenyen vettek részt a Czabán iskolában, melyen Szent Lászlóról szóló mondákat adtak elő.

Mind a két indulónk szép eredményt ért el.

II. helyezés Unyi Zsolt 2. a

III. helyezés Kocsis Jázmin 2. b

Gratulálunk mind a kettőjüknek!

Kerületi népdaléneklési verseny

November 15-én lezajlott a XV. kerületi népdaléneklési verseny, melyet 2 korcsoportban rendeztünk meg.

Mind a két versenyzőnk szép helyezést ért el.

1-2. évfolyam

Etter Laura 2.a osztály I. helyezés

3-4. évfolyam

Kovács Dés 4.b osztály I. helyezés

Gratulálunk mind a kettőjüknek!