Eredményeink 2016/17

Segítsd az iskoládat!

Kerületi népdaléneklési verseny

2018. november 15-én lezajlott iskolánkban a XV. kerület
alsósai számára rendezett népdaléneklési verseny,
amelyen a kerület iskoláiból 2-2 tanuló vett részt.

Iskolánkat képviselte:

Molnár Boglárka 2.a  I. hely

Tóth Vivien 3.a   I. hely

Mind a kettőjüknek gratulálunk!

Bolyai Matematika Csapatverseny alsó tagozat

Október 22-én vettünk részt matematika csapatversenyen, melyen a 3.b osztály csapata 83 induló közül 27.helyen végzett.

A csapat tagjai: Reithauser Márk, Szűts Zille, Tyukodi Mátyás, Mesteri Lázár

Gratulálunk!

"Hol volt, hol nem volt" Mesemondó verseny

November 28-án a kerületi mesemondó versenyen
két korcsoportban vettek részt tanulóink.

Székely Balázs 1.b I. helyezés

Kocsis Jázmin 3.b I. helyezés

Gratulálunk!

Segítsd az iskoládat!

Segítsd az Iskoládat Egyesület és az Újpalotai Szabadidő Központ szervezésében zajlott történelmi versenyen szerintem minden résztvevő egy csodálatos élménnyel gazdagodott. A vetélkedő témája: Hunyadi Mátyás és a reneszánsz udvara volt. A csapatok egy része a konyhában a kor ételeit próbálhatta meg elkészíteni. A többiek kvíz és memóriajátékban, kreatív-ügyességi  feladatokban mérhették össze tudásukat. Amelyik csapat nem ért el dobogós helyezést, az sem bánkódott, mert egy „reneszánsz korabeli ebéd”  és ajándékkosár várt a versenyzőkre.

Ez a péntek délelőtt nemcsak a versengésről és a vetélkedésről, hanem a vidámságról és szórakozásról is szólt.

Mázás Anna

7.b osztály

Bolyai Matematika csapatverseny

A Bolyai Matematika Csapatverseny megyei fordulóján 2. helyezést ért el iskolánk 8. a osztályos csapata, az Országos Semmittevők Cuccosai,

- Agárdi Bendegúz
- Kerezsi Koppány
- Oszlánczi Zoltán
- Vu Viet Hung
Lelkesen készültek, több év feladatsorát oldották meg közösen és olyan technikát/taktikát sikerült kialakítani, hogy 54 csapatból bekerültek az első hatba.
Izgatottan mentünk 2018. október 25. csütörtökön az eredményhirdetésre.
Először minden évfolyam 6.- 5.- 4. helyezettjét szólították. Ott már boldogak voltunk, mert tudtuk, hogy az első háromban vagyunk.
Közben kis zenei műsort hallgattunk és a fiúkkal együtt, egyre feszültebben vártuk a 8. évfolyam legjobb három csapata közül hányadik lesz a Kolozsvár.
Örültünk a második helyezésnek, bár most érezték, hogy milyen közel volt az első.
Remélem jövőre az iskolájukban sikerül olyan csapatba kerülniük, ahol elviszik a pálmát.